Choď na obsah Choď na menu
 


Výlet

Za krásami Gemera

    Žiaci 2.C, 2.E a 3.D sa v tomto školskom roku veľmi tešili na výlet. Ich triedne učiteľky pre nich pripravili zaujímavú trasu smerom na Gemer s cieľom – kaštieľ Betliar a Gombasecká jaskyňa.

   Nevedeli sa dočkať rána 3. júna, keď zavčasu, ešte o pol siedmej ráno, štartovali na celodenné dobrodružstvo plné pekný zážitkov. Už po nástupe do autobusu obdŕžali skupinky žiakov listy s úlohami, ktoré mali počas celého dňa plniť. Zapisovali si do nich zaujímavosti z cesty, odpovede na otázky z histórie kaštieľa aj o krásach jaskyne. Milým prekvapením a spestrením výletu boli aj animátori v Gombaseckej jaskyni, ktorí prezlečení za rozprávkové bytosti pripravili pre deti okrem pútavého výkladu počas sprevádzania po jaskyni aj zábavné a vedomostné súťaže. Za tie víťazi obdŕžali okrem sladkostí aj rôzne bulletiny o prírode v Slovenskom krase. Po dobrom obede v reštaurácii panovala po ceste domov v autobuse veselá nálada o ktorú sa postarali pani učiteľky a pani vychovávateľka.

   Deň plný krásnych zážitkov, nových vedomostí a nezabudnuteľných dojmov z prekrásneho kúta našej vlasti rýchlo ubehol. Na konci sme si od srdca zaspievali tradičnú pesničku „Už sme prišli z výletu“... a s konštatovaním, že to naše Slovensko je krásna krajina a budeme ju naďalej spoznávať – sme sa spokojní rozišli domov.

M.Peláková

Fotografie nájdete tu:

 

p6030018.jpg

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

:)

(Timotej Valíček, 21. 7. 2014 19:16)

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej :) :D :)